За спробами дискредитувати голову Конгресу азербайджанців Тагієва стоять виключені з організації Ефендієв та Джавадов?

0 416

Намагання дискредитувати найбільше в Україні об’єднання азербайджанської діаспори чи особиста помста? Проти лідера Конгресу азербайджанців України Ровшана Тагієва розв’язали брудну медіакампанію з вкиданням фейків та залученням «інфосмітників». На думку самого Тагієва, за атакою на нього можуть стояти представники сил, які він характеризує як «п’яту колону», а також виключені з лав Конгресу Октай Ефендієв і Хікмет Джавадов.

За словами пана Тагієва, метою брудної інформаційної кампанії може бути спроба дискредитувати Об’єднаний конгрес азербайджанців України. Він також не виключає мотиви особистої помсти з боку двох «вигнанців» з Конгресу – Окая Ефендієва та Хікмета Джавадова.

«Ми підтримуємо українсько-азербайджанські відносини, підтримуємо президента Азербайджану та його прагнення вирішувати питання територіальної цілісності й побудови цивілізованої держави. І, звичайно, ми підтримуємо і любимо Україну. Однак моя чітка позиція: жодна з діаспор не має контролюватись ззовні. Ми маємо служити Україні та інтегруватись у її суспільне й політичне життя. Але брудні технології, на мій превеликий жаль, походять саме з боку деяких моїх земляків-азербайджанців», – заявив Ровшан Тагієв у коментарі виданню «СтопКор».

Ровшан Тагієв

Октай Ефендієв відомий як власник будівельних компаній, які неодноразово ставали фігурантами корупційних скандалів. Йдеться, зокрема, про будівництво офісної будівлі на Подолі на самовільно захопленій ділянці. А також про конфлікти з громадою у Білогородці та Бузовій на Київщині, де пан Ефендієв намагався збудувати шкідливі, за словами місцевих мешканців, для екології об’єкти.

Широко відомий також скандал довкола приміщення у Києві, виділеного КМДА у 2002 році під культурний центр азербайджанців. За словами Тагієва, тодішній в.в. керівника Конгресу Октай Ефендієв перереєстрував нерухомість, яку планували відреставрувати, на іншу компанію, а потім – продав за велику суму. Після цього Ефендієва виключили з Конгресу.

Своєю чергою, Хікмет Джавадов у 2012 році нібито намагався незаконно очолити Конгрес. Лист-звернення про зловживання Джавадова підписали представники 18 регіональних організацій діаспори. Згодом Хікмет також змушений був залишити лави Конгресу.

Хікмет Джавадов

Йому закидають зв’язки з колишнім генпрокурором Азербайджану Ельдаром Гасановим, якого було затримано у серпні 2020 року за підозрою у нецільовому використанні великих сум грошей та нещодавно засуджено до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 13 січня ОКАУ спрямував на ім’я президента Азербайджану Ільхама Алієва лист-звернення від імені керівників 25 регіональних і міських організацій. У ньому йшлося про розбіжність поглядів на співпрацю між азербайджанською громадою в Україні і Держкомітетом з роботи з діаспорами. А вже починаючи з 21 січня, у низці онлайн-видань почали з’являтись брудні публікації на адресу ОКАУ та його лідера.

Сам Хікмет Джавадов на своїй ФБ-сторінці, коментуючи закиди щодо його причетності до медіакампанії проти Тагієва, заявив, що «ніколи не заважав Тагієву проявляти себе», а ОКАУ начебто «самоусунулась від роботи в Раді азербайджанців України», проте «загін не помітив втрати бійця». А також назвав себе та Ефендієва «шанованими в Азербайджані та Україні людьми».

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська